Ceny i Rezerwacja

Szlaki piesze

 Z uwagi na swoje walory oraz położenie Stóg Izerski stanowi ważny punkt na turystycznej mapie Gór Izerskich. Górna stacja kolei gondolowej jest doskonałą bazą, z której można rozpoczynać wiele ciekawych wędrówek w najbliższej i dalszej okolicy. 

Sudety, a w szczególności należące do tego pasma Góry Izerskie od lat przyciągają turystów, gdyż są rejonem doskonale nadającym się do uprawiania turystyki pieszej. Dziewicza przyroda, jak i szczególny klimat tych miejsc tworzą niepowtarzalną atmosferę dla wędrówek. Góry Izerskie posiadają sieć oznakowanych szlaków turystycznych, które umożliwiają dotarcie do wielu ciekawych miejsc, a także znacznie ułatwiają poruszanie się po niejednokrotnie trudnym terenie.

Wędrówki szlakami Gór Izerskich, które są jedną z ostatnich oaz spokoju w Sudetach, pozwalają pieszym wędrowcom odpocząć od zgiełku dnia codziennego. A miasto i jego okolice to doskonałe tereny do uprawiania różnych form turystyki kwalifikowanej i rodzinnej.

 

szlaki piesze >>>

trasy rowerowe singletrack

W Świeradowie Zdroju prócz atrakcyjnych szlaków pieszych znajduję się duża liczba tras rowerowych, dzięki którym można aktywnie wypocząć. Do dyspozycji turystów oraz mieszkańców gminy są m.in. naturalnie wykonane ścieżki rowerowe Single Track. Ścieżki te zostały nagrodzone w konkursie „Polska Pięknieje- 7 Cudów Funduszy Europejskich”.

 

trasy rowerowe >>>

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
Zapisz
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych, oraz przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną.
(zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną)
DOŁĄCZ DO FACEBOOKA
ZOBACZ VIDEO OFERTY SPECJALNE ZRÓB PREZENT