Ceny i Rezerwacja

Rowery

HOTEL BIKE FRIENDLY

Ze względu na swoje położenie i tutejsze ukształtoanie terenu Świeradów Zdrój jest miejsce idealnym do uprawiania turystyki rowerowej oraz MTB, XC, Downhill. Trasy rowerowe powstawały z myślą o zaawansowanych rowerzystach, ale również o tych, którzy traktują jazdę na rowerze jako formę rekreacji. Duże możliwości jazdy, bez znaczącego forsowania się, daje możliwość wwiezienia roweru Koleją Gondolową na Stóg Izerski, gdzie po kilkudziesięciu metrach teren staje się bardziej płaski, a przed nami rozpościera się piękny krajobraz Polany Izerskiej.

Singletrack

Kilka kilometrów od Hotelu, po czeskiej stronie granicy znajduje się Centrum Singletrack, które uznawane jest za oficjalne miejsca rozpoczęcia szlaków rowerowych. Jego wyjątkowe położenie przy kąpielisku z widokiem na górę Smrk stwarza idealne warunki do odpoczynku. Dzięki zróżnicowaniu trudności szlaków przyjemność jeżdzenia po nich będą czerpać zarówno rodziny, jak i miłośnicy MTB, XC czy Downhill.Trasy są gładkie i poprowadzone wzdłuż poziomic, czyli z małym nachyleniem. Oznacza to, że przejechać je mogą nawet rowerzyści z nikłym pojęciem o technice jazdy MTB. Ale niech to nie zrazi zawodowców. Kto umie zawijać rowerem w zakrętach, będzie czerpał wielką frajdę z jazdy po izerskich Singletrek'ach. Łącznie, po dwóch stronach granicy, na  fanów dwóch kółek czeka aż 80 km tras.

Polecamy artykuł poświęcony polsko-czeskim trasom rowerowym Silngetrack w majowym numerze magazynu Voyage ( tekst Bartek Kaftan, zdjęcia Julia Zabrdzka). "Kariera Ścieżki">>>

Pobierz mapę SingleTrack

Kolej Gondolowa

Ośrodek SKI & SUN Świeradów Zdrój czyli popularna Gondola funkcjonuje od 2008 roku i jest na Stogu Izerskim największą trasą zjazdową dla narciarzy i snowboardzistów. Przepustowość wyciągu wynosi ok. 2300 osób na godzinę, czas podróży w jedną stronę to około 8 minut i jednocześnie przewożonych jest 8 osób. Trasa zjazdowa biegnąca wzdłuż trasy Gondoli to prawie dwa i pół kilometra silnie zróżnicowanego zjazdu. Przy gondoli wciąż powstaje infrastruktura gastronomiczna dla narciarzy. Gondola funkcjonuje również w sezonie letnim i służy turystom pieszym i rowerzystom.
Oprócz Kolejki Gondolowej w Świeradowie funkcjonują sześć miejszych wyciągów narciarskich. 

Świeradów Zdrój

Dla wszystkich tych, którzy poznali już Karkonosze na wskroś, a Szklarska Poręba i Karpacz stały się zbyt tłoczne, Świeradów - Zdrój okaże się oazą spokoju i relaksu. Będzie on idealnym miejscem wypoczynku zarówno dla osób starszych jak i par oraz rodzin z dziećmi.

Świeradów Zdrój to miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Wiosną, latem i jesienią zachwyci nas piękno przyrody, szlaki turystyczne oraz trasy rowerowe, w tym ponad 80 kilometrowy Singltrek łączący Czechy i Polskę. Zimą Świeradów Zdrój z najnowocześniejszą w Polsce koleją gondolową staje się kurortem dla sympatyków białego szaleństwa.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
Zapisz
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych, oraz przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną.
(zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną)
DOŁĄCZ DO FACEBOOKA
ZOBACZ VIDEO OFERTY SPECJALNE ZRÓB PREZENT